Türk Hava Yolları Sözler Turizm UşakAnadolujet Sözler Turizm UşakSunexpress Sözler Turizm UşakOgerTur  Sözler Turizm UşakPegasus  Sözler Turizm UşakAtlasjet  Sözler Turizm UşakLuftansa  Sözler Turizm UşakOnurair  Sözler Turizm Uşakgermania  Sözler Turizm Uşak
Ürünlerimiz
Kapadokya Turu
OKUL TURLARI
KAPADOKYA KONYA TURU
5 GECE KONAKLAMA 6 GÜN
2 Gün 1 Gece Bu Turu Kaçırmayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapadokya Konya Turu
Tarih :
NEVŞEHİR-UÇHİSAR-GÖREME-ÇAVUŞİN-ZELVE VADİSİ-AVANOS-ÜRGÜP-KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ-IHLARA VADİSİ-KONYA MEVLANA HZ.

Tur Programı :

Tur Akşamı Heykel Önünden Saat 23:30 'da Hareket.

1.GÜN:
Yolda aldığımız sabah kahvaltısı sonrası Nevşehir' e varışımızı takiben ilk olarak Uçhisar Kalesi' ni yakından görüp fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından Güvercinlik Vadisi' ni Esertepe' den panaromik şekilde izleyip bu gizemli yer hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Kahvelerimizi bu eşsiz manzarayı seyrederken içtikten sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi' ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil' in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Müze turumuz sonrası Kızılırmak' tan çıkarılan çamur ile yapılan çanak çömleklerin meşhur olduğu Avanos' a gidiyoruz. Yol güzergahımızda Zelve' den geçip Paşa bağlarına giriyoruz. Şapkalı peribacalarının en güzel örneklerini görüp fotoğraflayacağınız bu yerde kısa bir serbest zaman verdikten sonra Avanos' a doğru yolumuza devam ediyoruz. Burada bir seramik atölyesine girip yapılan çömleklerle ilgili bilgi alıyoruz. İsteyen misafirlerimiz çömlek yapımını deneyebilirler. Akşam yemeği ve konaklama için otelemize gidiyoruz.

2.Gün:
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Derinkuyu yeraltı şehrine doğru hareket ediyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehrini geziyoruz. Ardından Melendiz Çayı' nın oluşturduğu doğa harikası kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi' ne gidiyoruz. Konya' ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben öğle yemeğimizi alıp Mevlana Müzesi ve türbesini geziyoruz. Programımızdaki son yeri de gezdikten sonra Uşak'a doğru yolumuza devam ediyoruz.
Bir başka Sözler Turizm Seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :
* Gidiş Dönüş Ulaşım
* Sözler Turizm Otobüs İçi İkramları
* 1 Gece Konaklama
* 1 Sabah Kahvaltısı
* 1 Akşam Yemeği
* Rehberlik Hizmetleri
 

 


Erken Rezervasyon Otellerimiz
En İyi Fiyat Garantisi
% 100 İptal İade Paketi
Uşak Zafer Havaalanı Servisleri
Zafer Havaalanı Servisleri
Servis Saatleri İçin Tıklayın
Önerdiğimiz Oteller