Türk Hava Yolları Sözler Turizm UşakAnadolujet Sözler Turizm UşakSunexpress Sözler Turizm UşakOgerTur  Sözler Turizm UşakPegasus  Sözler Turizm UşakAtlasjet  Sözler Turizm UşakLuftansa  Sözler Turizm UşakOnurair  Sözler Turizm Uşakgermania  Sözler Turizm Uşak
Ürünlerimiz
OKUL TURLARI
BATI KARADENİZ TURU
2 Gün 1 Gece Bu Turu Kaçırmayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Batı Karadeniz Turu

Tur Akşamı Belirlenen Buluşma Noktasından Hareket.

1 GÜN

Kastamonu’ya ulaştıktan sonra Köy Kahvaltısı ikramımızı alıyor ve tarihi yerleri gezmeye başlıyoruz. Saat Kulesi, Nasrullah Meydanı, Şerife Bacı Anıtı, Liva Paşa Konağı. El Sanatları çarşısında yöreye özgü Dibek Kahvesi, çekme Helva alış-verişi için serbest zaman veriyoruz.. Safranbolu’ya ulaştıktan sonra  öğle yemeğimizi alıyoruz ve sonrasında bir DÜNYA MİRAS ŞEHRİ olan SAFRANBOLU gezimize başlıyoruz. Yaklaşık 8 km yolculuktan sonra Türkiye’nin 4. Büyük Mağarası olan BULAK ( MENCİLİS) MAĞARASI’na ulaşıyoruz, 155 basamak merdiven ve 250 metrelik yürüyüşün ardından milyonlarca yılda oluşmuş sarkıt dikit ve kristallerden oluşan bu mağarayı gezme fırsatı buluyoruz tabi ki bol oksijen ve yeşil bir cennet içinde. Ardından 700 yıllık bir köy olan Yörük köyüne geçiyoruz ve Bektaşilik geleneğinden izleri görmek için Sipahioğlu Konağını ve Çamaşırhaneyi Filiz Teyzemiz eşliğinde geziyoruz ardından ise Safranbolunun ruhunu hissetmek için Hıdırlık tepesine çıkıyoruz, fotoğraflarımızı aldıktan sonra Kaymakamlar Evi Cincihanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni gezip avlusundaki güneş saati hakkında bilgi alıyoruz. Safranbolu’nun meşhur lokumlarından tatmak  için Safranbolu’nun meşhur lokumcusuna uğruyoruz safran çayı veya Safranbolu’nun 70 yıllık gazozu olan bağlar gazozundan tadıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Dinlendikten sonra eğlence için dışarı çıkabilirsiniz.

2.GÜN

Sabah kahvaltımızdan sonra bu tarihi şehri ve konakları ardımızda bırakıp Bartın üzerinden Amasraya doğru yol alıyoruz. 1,5 saatlik otobüs yolculuğumuz sonrasında Çeşm-i Cihan olarak nitelendirilen limanı ve balığıyla ünlü Karadenizin şirin beldesi Amasra’ya geliyoruz. Türkiye’de tek olan roma döneminden kalma Kuşkayası Yol anıtını ziyaret ediyoruz ardından Fatih sultan Mehmet’in Amasra’yı fethettiğinde Amasra’yı ilk gördüğü yer olan bakacak tepesinden Amasra’yı fotoğraflıyoruz. Sonrasında öğle yemeğii için muhteşem balık, tablo niteliğinde meşhur Amasra salatası. Yemek sonrası Amasra kalesi, surlar, oymacılar çarşısı ve limanı geziyoruz. Sonrasında alışveriş için serbest zaman. Amasra’dan ayrılıp 2-2,5 saat sürecek yolculuğumuzdan sonra Gölcük Gölü (Cennet gölü) ve Abant Gölü’ne ulaşıyoruz  ve serbest zaman. Sonrasında Uşak’a doğru yola çıkıyoruz.


Erken Rezervasyon Otellerimiz
En İyi Fiyat Garantisi
% 100 İptal İade Paketi
Uşak Zafer Havaalanı Servisleri
Zafer Havaalanı Servisleri
Servis Saatleri İçin Tıklayın
Önerdiğimiz Oteller