Türk Hava Yolları Sözler Turizm UşakAnadolujet Sözler Turizm UşakSunexpress Sözler Turizm UşakOgerTur  Sözler Turizm UşakPegasus  Sözler Turizm UşakAtlasjet  Sözler Turizm UşakLuftansa  Sözler Turizm UşakOnurair  Sözler Turizm Uşakgermania  Sözler Turizm Uşak
Kapadokya Turu
20-23 NİSAN 2018

GAP TURU / GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU


Adana,Tarsus – Gaziantep - Şanlıurfa
Harran – Mardin - Midyat
Batman – Hasankeyf - Diyarbakır
Sıra Gecesi ve Halfeti Tekne Turu Dahildir

 

 

 

 

 

20-23 NİSAN 2018

PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT

750 TL KONTENJANLARIMIZ SINIRLIDIR
4 Gün 3 Gece Bu Turu Kaçırmayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 19/04/2018 ( Uşak – Gaziantep)


Değerli Konuklarımız; 21.00 Atatürk heykeli önü dan katılan misafirlerimizi alıyor, yola çıkıyoruz. Araç içi sıcak ve soğuk ikramlarımız eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Konya – Adana üzerinden  Gaziantep’e gece yolculuğu yapıyoruz.

 

1.Gün. -20/04/2018  Gaziantep , Harran,Şanlıurfa, Balıklıgöl
Gaziantep’de alacağımız kahvaltı sonrasında Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içip dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Şanlıurfa Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Tekrar Şanlıurfa şehir merkezine geri dönüyoruz. Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman sonrasında Eyyubi’ye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyor, Akşam yemeği ve konaklama için Şanlıurfa’daki otelimize yerleşiyoruz.

 

2.Gün.21/04/2018 Mardin,Midyat,Hasankeyf
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda rehberimizin anlatımları ile tekrardan büyüleneceksiniz. Sonrasında Eski Mardin Meydanında aracımızdan inerek öğle yemeğimizde Mardin’in muhteşem yemeklerini tadabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Camii’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak ta geçen Ulu Camiyi veren bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin-eşekler ile yapıldığı evlerin altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidi ye medresesini ve Zinciriye Medresesini panoramik olarak görüp güzel bir tarihi konak yapısı olan PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kahvelerimizi içtik den sonra Midyat’a varıyoruz. Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Burada yöresel Telkâri Gümüş işlemecilerinde vereceğimiz serbest zamanın ardından  antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini geziyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyor akşam yemeği ve konaklama için Batman’daki otelimize gidiyoruz.

 

3. 22/04/2018 Diyarbakır,Şanlıurfa,Halfeti
Değerli Konukları, Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Diyarbakır’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Surlar olacak. Urfa Kapıyı, Mardin Kapıyı görüp Keçi Burcuna çıkıyor ve Dicle’yi seyrediyoruz. Otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyoruz. Hıdırellezlerde yöre insanları beze dilek yazıp bu köprüden Dicle’ye atarlarmış.  İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası “Yaş 35 ve Haydi Abbas” şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu Eve gideceğiz Diyarbakır’dan ayrılıyoruz Şanlıurfa’ya giderek alışveriş veriş için serbest zaman veriyoruz. Yolumuz üzerinde Birecik’e uğruyor,  nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından Halfeti’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Halfeti’deki otelimize yerleşiyoruz Sıra gecesi ve akşam yemeği alarak konaklıyoruz.

 

4.23/04/2018 Halfeti Tekne Turu , Adana,Tarsus
Sabah kahvaltısı sonrasında Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra Adana’ya geliyoruz.
Sabancı cami v e Taşköprü gezilerimizi tamamlayıp, Tarsus’a varıyoruz. Zengin kültürü ile dikkat çeken Tarsus’ta gezimize Eshab -ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus merkeze varıyor ve Kleopatra Kapısı’nı, Nusret Mayın Gemisi’ni görüyoruz. Güney kültüründe önemli yeri olan Şahmeranın öldürüldüğüne inanılan Şahmeran Hamamını görüyor, Danyal Peygamber Makamı, Halife Memun’un Kabrini gezip Tarsus Ulu camii’ni ziyaret edip Uşak’a hareket ediyoruz.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
Otobüsler ile Ulaşım
İlk Gün Kahvaltı
Sıra Gecesi
Halfeti Tekne Turu
Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık Büfe 4 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 3 Akşam yemeği
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  
Otobüsü içerisindeki zengin ikramlar, 
1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
Profesyonel rehberlik hizmetleri,   

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler 
Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar,
Müze Ören yeri giriş ücretleri


İki Kişilik
Odada Kişi Başı

TEK KİŞİLİK

ODA

07-12 YAŞ

ÇOCUK

 

0-6 YAŞ

ÇOCUK

 

 

750 TL

 

950 TL

650 TL

500 TL